הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים

סדנת סליחה

לשחרור כעסים

למידע נוסף>>סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
לנשמה שלך, היחידה שלי
מצטער אבא שלי
סליחה מאבא שבשמיים
סליחה לגרוש
אהבה אסורה
סליחה לחברים שנשארו מאחור
העבר היכה בי רק עכשיו..
באבי שלי סורי
אלירז שדה מתנצל בפני אברמוביץ´
מתנצל? יו´´ר הקואליציה על אמירתו המזלזלת
אביב גפן התנצל בפני גיספן, לאחר שכינה
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

והספר הזה הוא אני

אפרת אהרוני, כתבת "קבלה לעם"
זאת הייתה אהבה ממבט ראשון. הוא עמד שם בפינה, כאילו חיכה רק לי. התקרבתי לאטי, הושטתי יד לעברו ולקחתי אותו. מיששתי את הכריכה הצבעונית, וריח דפוס טרי עלה באפי.
אח... אין כמו ספרים. בשביל לצאת מהשיגרה לא חייבים לארוז מזוודות ולטוס למקום אקזוטי. אפשר פשוט להתרווח בכורסא, לפתוח ספר טוב ולצלול פנימה אל מקומות רחוקים.

הכל התחיל ב"שבוע הספר" בשנה שעברה. כחובבת ספרים מושבעת, כבר ביום הפתיחה נסעתי ליריד המרכזי. כשהגעתי ציפתה לי הפתעה. מה לא היה שם? מאות ילדים צווחים שבאו לראות הצגות ולקפץ בג'ימבורי, חבר'ה תל-אביבים שהוציאו את הכלב לחפש דייטים בדשא, משפחות שלמות שסחבו איתם גם את הסבתות להתאוורר קצת. בקיצור, כל העולם ואחותו.
דוכני הספרים נעלמו בין כל האטרקציות. תהיתי איך אפשר בכלל לקנות ספרים כשיובל המבולבל עושה גלגלונים מאחוריך. אבל אני, כמו כל ישראלי מצוי ולא פראייר, לא מוותרת בקלות. החלטתי שאם הגעתי עד לכאן אני לא עוזבת בלי לקנות כלום. התחלתי להסתובב בין הדוכנים ולנבור בספרים. בסוף לקחתי את המותחן החדש של הרלן קובן ורב-מכר נוסף שהמוכר המליץ לי עליו. המוכר הנחמד ארז את הספרים בשקית ואפילו הוסיף עוד ספר פנימה. "זה במתנה" הוא אמר בחיוך. הודיתי לו ופלסתי את דרכי החוצה, הרחק מההמולה.

חזרתי הביתה מרוטה מהחוויה המתישה. אחרי החודש שעבר עליי, כל מה שהתחשק לי לעשות זה להתנחם בחברת ספר טוב ולשכוח מהכל. בתקופה האחרונה כלום לא הולך לי. אני שואלת את עצמי פעם אחר פעם "למה זה קורה לי?". למה אני לא מוצאת זוגיות נורמלית, למה פיטרו אותי מהעבודה, למה כלום לא מסתדר לי, למה, למה, למה???
הכנתי כוס קפה והתרווחתי בכורסא. יצר הסקרנות שלי התעורר פתאום, והוצאתי את הספר הנוסף שהמוכר נתן לי. כבר בעמוד הראשון חשתי שהספר הזה שונה מכל ספר אחר שאי-פעם קראתי. משהו בו תפס אותי. לא התנתקתי וברחתי לעולם דמיוני – להפך, הוא החזיר אותי למציאות. גם לא הייתה בו עלילה מפותלת מרובת גיבורים – להפך, הייתה בו גיבורה אחת. הספר הזה דיבר לא פחות ולא יותר מאשר עליי! הרגשתי כאילו מישהו כתב אותו במיוחד עבורי.

כתם מלידה

בעת הקריאה הבנתי שכל הבעיות שלי מתחילות מחוסר הבנה של המציאות. זה הזכיר לי שפעם קראתי על אזור פיזי מסוים בתוך העין שבו לא רואים כלום. אזור זה נקרא "הכתם העיוור". תמיד היה נראה לי שלכולנו יש בחיים נקודה כזאת, משהו שחומק מעינינו ואנחנו לא מצליחים לתפוס.

"על מה אנחנו יכולים להשפיע בחיינו? האם חופש הפעולה העומד לרשותנו מספיק על מנת שנוכל לשנות את חיינו ואת גורלנו? נראה שאנחנו טועים דווקא בהגדרת גבולות היכולת שלנו להשגת המטרה. כלומר, אנחנו רוצים להשיג את הבלתי אפשרי, או לשנות את מה שאינו בשליטתנו".

הספר כאילו קרא את מחשבותיי והאיר את הנקודה העיוורת שבי.

דומה כאילו יד נעלמה מנהלת את חיינו, ולנו אין שליטה על כך. שום קואצ'ינג או סדנת העצמה אישית לא יגרמו לנו לשלוט במציאות. ג'ון לנון היטיב לנסח זאת: "החיים הם מה שקורה לך בזמן שאתה עסוק בהכנת תוכניות אחרות". אז מה קורה פה? האם החיים הם אוסף של תופעות מקריות? לא ולא.

"השאלה האמיתית היא, מהי החוקיות שמקיימת את העולם. כדי להביא את האדם למצב שבו הוא יהיה לגמרי שלם, שמח ובטוח איך לנהל את חייו, הוא נצרך לידיעת הטבע, לידיעת העולם הסובב אותו".

בעולם יש כוחות וחוקי טבע רבים. רק מה? יש כוחות שאנחנו מודעים לקיומם ולאופן שבו הם פועלים עלינו, כמו כוח המשיכה או הכוח החשמלי. אך ישנם כוחות נוספים שטרם גילינו ולכן אנחנו לא יודעים כיצד הם פועלים ומשפיעים על חיינו. כשמשהו בלתי צפוי מתרחש, לא ברור למה זה קורה, מאיפה זה מגיע או איך נכון להגיב. אנחנו כמו צופים בהצגה, שרואים את המתרחש על הבמה, אך לא רואים את מה שמתרחש מאחורי הקלעים.

מקובל עליי

עד אור הבוקר סיימתי לקרוא את הספר. בערב חזרתי לדוכן שבו קניתי את הספרים. מיד זיהיתי את המוכר מליל אמש. סיפרתי לו שסיימתי לקרוא את הספר שנתן לי במתנה, וביקשתי לדעת מי המחבר. הוא ענה לי שהספר נכתב בידי מקובל. הרמתי גבה. הוא הסביר שמקובלים נראים כלפי חוץ כמו אנשים רגילים, בדיוק כמוך וכמוני, רק שהם מרגישים מציאות רחבה יותר. מתוך רצון להבין את הכוחות שמפעילים את המציאות, המקובלים מתפתחים ומרחיבים את התפיסה וההבנה שלהם. בספריהם, הם מתארים לנו את השלבים להכרת המציאות השלמה. "תגיד לי" שאלתי בסקרנות "גם אתה הרגשת שיש משהו מיוחד בספר?" הוא חייך וענה: "כשאני קורא בספר ועוקב אחרי הטקסט, אני מרגיש כאילו אני אוחז בידו של המחבר, והוא מעביר אותי שלב אחר שלב בדרך לגילוי המרתק הזה". הודיתי לו וקניתי עוד כמה ספרים. גם לעצמי, וגם לעוד כמה חברים שאין לי ספק שישמחו לקרוא את סיפור חייהם.

כתבות ומאמרים
לרשימת הסדנאות

חזרה לרשימת הסדנאות 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©