הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים

סדנת סליחה

לשחרור כעסים

למידע נוסף>>סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
אהבה אסורה
סליחה לחברים שנשארו מאחור
העבר היכה בי רק עכשיו..
באבי שלי סורי
אלירז שדה מתנצל בפני אברמוביץ´
מתנצל? יו´´ר הקואליציה על אמירתו המזלזלת
אביב גפן התנצל בפני גיספן, לאחר שכינה
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
קנדה מתנצלת
פח זבל כתום
סליחה מהמנהל בחיפה
האושר הקטן הזה נותן לי כוח עצום!!
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

משולש, ריבוע ועיגול

בשביל מה אתה חי?
מאת קבלה לעם
הוא עצם עיניים נטולות דמעה. שרירי לסתו נמתחו בכוח וההחלטה כבר נבטה אצלו בעומק הבטן. כמו צמח.
בתחילה הוא היסס קצת. הרעש האיום של תחנת הרכבת היסה את פעימות לבו, מקצב החיים האמיתי שלו נשחק לרגע. המחשבות שלו עמדו באוויר ויכולת לחוש בהן בכניסתך לקטר. אם היית במקום האיש הזה יכולת להסתחרר וליפול לקרקע כשרעש הסירנות של האמבולנס מיילל אל תוך תוכך. אבל אתה לא, אתה לא במקומו. הוא עמד שם, החלטת חייו מונחת תלויה באוויר, והוא לקח אותה. הוא הושיט יד דמיונית ותפס.
עכשיו הכוח הנעלם הזה שותק, רק מאיר מרחוק. הכוח, שאתמול בבוקר הוביל אותו לנצח את השגרה, מותיר אותו עכשיו לגמרי לבד, כאילו לוחש לו מכל זווית אפשרית "עכשיו תורך..." וכל איבריו זועקים מפחד, הפחד לעשות את מה שהוא הכי רוצה.
הנוסעים האחרים נראו לו מלכתחילה מזויפים, כאילו מישהו העמיד אותם במכוון. במאי בלתי נראה הסביר לבחורה בעלת התלתלים הזהובים שעלייתה לרכבת חייבת להיות דרמטית ולמשוך את תשומת לבו, לגרום לו ברגע האחרון לחשוב שוב על איילת. הקשיש האפור הושם בכוונה בקרונו כדי להראות לו מה עומד לקרות בעוד כמה שנים לגופו, ואפילו שלט הניאון המרגיז ועליו המילה "יציאה" סנוור אותו כל כמה שניות. גם הוא הושם שם בוודאי בפקודת הבמאי.
לרגע הכול גאה בתוכו: המחשבות, הזיכרונות המתוקים, פרצופי האנשים ההמומים. ההחלטה שלו נראתה לו פתאום הזויה לגמרי, כאילו לא קשורה אליו.
כשהיה נער, בן 14 אולי, בחטיבת הביניים, נכנסו לכיתתו נציגים מתנועת "השומר הצעיר". הם ציירו בגדול על הלוח משולש, ריבוע ועיגול וביקשו מכולם לקום ממקומם ולכתוב את שמם על הלוח. כל אחד כתב את שמו בתוך הצורה שהכי אהב, ורק הוא, שלא החליט היכן למקם את עצמו, כתב "אריאל" בצד השני של הלוח.
התלמידים הסתכלו עליו בבוז גלוי עד שהשומרים הצעירים אמרו " ובכן, כל אחד מכם מיקם את עצמו במקום הנוח לו בתוך הצורות, כך חינכו אתכם מגיל צעיר: להיות במסגרות כל הזמן. אם אתם מסוג האנשים שמחפשים לצאת מן המסגרת - מקומכם איתנו".
מאז, כמו סימל הלוח הזה את חייו בזעיר אנפין. הוא עושה את כל מה שצריך. גופו האתלטי עשה צבא, גופו הנהנתן טייל בעולם וגופו הבורגני סיים תואר שני בכלכלה ומחשבים. גופו אפילו התאהב באיילת היפה וכמעט שהתחתנו. מסגרת משורטטת להפליא. אבל הלב שלו, זה שאמור למלא את המסגרת, להחיות את הגוף, לא נמצא שם. הוא נמצא במקום אחר. בצד השני של הלוח.
לפעמים הוא מדמיין שברגע לידתו, כשאמו שכבה שיכורה מאושר, כוח עלום ואכזר שתל בו זיק של חוסר שביעות רצון, ועכשיו, ללא זכות בחירה, הוא מתרוצץ ומחפש את התכלית שלו, כמו סיזיפוס במעלה ההר.
האמת, כדי להבין מה גורם לאדם באמצע החיים להניח בצד את עתידו המובטח ולצאת למסע שסופו ודאי אינו ידוע, אתה צריך לקרוא את המכתב. סליחה, את פיסת הנייר שהבחורה ההיא, עם העיניים השחורות הגדולות והמבט הישיר, תחבה לידיו בחופזה בעיר התחתית של חיפה, בין אלפי העוברים ושבים, במקום שהוא אולי האפור ביותר בעולם.
מתוך אינסטינקט הוא קימט את פיסת הנייר והשליכה לפח הקרוב, אפילו לא העיף בה מבט. עוד פרסומת שמפרה את שלוות היום החופשי. אבל כוח נעלם כמו החזיר אותו שני צעדים אחורה. נבר במהירות בין פיסות האשפה ובתוך שניות נפרשו המילים לפניו.
" כל היקום וכוכבי הלכת, כל העולמות והגלקסיות, כל מה שאי פעם דמיינת, נמצא בתוכך. אתה עולם ומלואו, הכוח הגדול ביותר בעולם טמון בנימיך, בהבלי הנשימות העדינים ביותר שלך. אתה אלוהות.
אתה אין-סוף.
אתה נמצא במצב המושלם אבל לא חי אותו.
אתה פספוס.
בשביל מה אתה חי?"

הוא קימט שוב את פיסת הנייר ומולל אותה בין אצבעותיו, הפעם בהחלטיות יתר, כמעט בכעס. הוא השליך אותה לרצפה וחיפש בחוסר סבלנות את מדרגות הרכבת התחתית, שתיקח אותו לאוויר צלול יותר במעלה הכרמל הצרפתי.
איש לא יוכל להבין לעולם איזה חץ דקר אותו בלב באותו רגע. כל פסיפס חייו עבר לנגד עיניו בן רגע, כמו סרט. הרגשות הציפו אותו. כל החיים, תמיד, גם כשהיה ילד, תמיד שאל את השאלה הזאת בנוסחים שונים. תמיד הרגיש שמשהו לא בסדר באיך שכולם מתנהלים, באיך שכולם מסתפקים בחיים בינוניים, אפרוריים, מוותרים על חלומות.
באותו רגע הוא היה מוכן לתת את כל מה שיש לו תמורת התשובה לשאלה הזאת. להבין אחת ולתמיד בשביל מה נוצרתי, בשביל מה כל האנשים האלה סביבי ובעלי החיים. להבין מה הטעם בלברוא צמחים וגלקסיות. בשביל מה להיוולד אם מתים, מה נשאר מכל זה. זיכרונות.
אם מישהו יצר את כל זה, והוא אחראי עלינו, כך חשב עוד כשהיה ילד, מה הוא רוצה? לעשות לנו טוב? לעשות לנו רע? שנהנה או נסבול? לעולם לא הצליח "להיכנס" לראש שלו.
ומה אם אף אחד לא יצר, אף אחד לא אחראי עלינו, והאנושות סתם מתקיימת מתוך עצמה, כאוס לא מאורגן, מקרי. אולי היא בראה את אלוהים כדי שיהיה לה קל ולא הוא אותה.
אם היית במקום האיש הזה היית נכנע. זה בטוח.
החברים ואימא שלו כל הזמן מציקים לו, שיפסיק לחפש את עצמו ויתחיל להיות מרוצה, ושיש לו הכול בחיים ומה חסר לו.
אם היית חי את הרגע הזה. את התחושה שהכול מתנפץ בך, שהכול גואה בך מבפנים, היית נכנע.
אבל אתה לא. אתה לא במקומו.
הוא עצם עיניים נטולות דמעה. שרירי לסתו נמתחו בהחלטיות וההחלטה כבר נבטה אצלו בעומק הבטן.
כמו צמח.


שלחו לנו סיפור

 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©