הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים

סדנת סליחה

לשחרור כעסים

למידע נוסף>>סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
אהבה אסורה
סליחה לחברים שנשארו מאחור
העבר היכה בי רק עכשיו..
באבי שלי סורי
אלירז שדה מתנצל בפני אברמוביץ´
מתנצל? יו´´ר הקואליציה על אמירתו המזלזלת
אביב גפן התנצל בפני גיספן, לאחר שכינה
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
קנדה מתנצלת
פח זבל כתום
סליחה מהמנהל בחיפה
האושר הקטן הזה נותן לי כוח עצום!!
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

סיפורי סליחה

 סאטירה עם סליחות

מתוך העיתונות:

"הסכמנו בבחירות האחרונות לוותר על המפלגות החרדיות בגלל ששינוי החליטה להטיל עליהם חרם ואנחנו, כולל אותי הסכמנו לכך. צריך להודות ביושר: טעינו טעות חמורה. זה היה החטא הקדמון שלנו. האם אנחנו יכולים לעלות על הדעת ממשלה בראשותנו, בלי מפלגות דתיות? בלי מפלגות לאומיות?" (השר סילבן שלום, 25.7.04)

נאומו של סילבן, היה צפוי באווירה הכללית של ה"סליחות" שהשתררה על האומה ולמען האמת, זה כבר לא עשה רושם על אף אחד. להיפך, יש כאלה שעוד שאלו מה הוא חיכה עם זה כל כך הרבה זמן.

הכל החל כזכור בנאומו הנרגש של השר פריצקי, כשלנוכח פני האומה הוא ביקש סליחה מידידו הטוב פורז. איש כבר אינו זוכר על מה ולמה ולמען האמת, עכשיו זה כבר ממש לא משנה כי מה שבאמת חשוב הוא התוצאה. "מה זאת אומרת?" אמר למחרת פורז בגרון חנוק בכינוס מועצת שינוי, "שאני לא אסלח לידידי הטוב פריצקי?" ומצלמת הטלוויזיה הופנתה לצלמו בקלוז-אפ כיצד הוא מקרב את אצבעו אל רקתו בתנועה סיבובית כשהמילים נעתקות מפיו מרוב התרגשות וכביכול הוא שואל את הקהל "האם הסתובב לכם בורג או משהו?" דמעות זלגו מעיני הנוכחים ואמבולנסים פינו בזריזות את המתעלפים. לפיד קם לחבק את פריצקי אך משום מה לא הצליח ורק צילום בפרופיל הבהיר את הסיבה… וכך החלה התנועה ההמונית החדשה.

כבר למחרת החלו להתארגן צוותים סיעתיים לפעול ברוח המומנטום שנוצר, הן בתוך הסיעות והן ביניהן. שמעון פרס לדוגמא, נתן בישיבת הסיעה דוגמה אישית כאשר סרב להתיישב בכסא היו"ר ואמר "אינני המתאים ביותר ואני קורא למתאימים ממני לתפוס את מקומי". עד שהמשתתפים התאוששו מההלם אפשר היה לחתוך את המתח בסכין, אך לא חלפו אלא מספר שניות, המומנטום ניצח והחלו להישמע הקולות המפצירים "בוא, בוא, שמעון, שב כבר, נו… אל תהיה ילד" ומכאן ואילך החלו כולם להיסחף לתוך העניין.

יוסי שריד התעניין אצל אלי ישי מתי הוא יוכל להגיע לתפילה אצל כב' תורתו, ירום הודו, האדמו"ר והפוסק עובדיה יוסף, אך ישי אמר שהם כבר דנו בזאת ו"סיכמנו שהכבוד ללוותך יפול בחלקו של דרעי, מורי הרוחני וידידי הטוב". "ואגב", בישר לו ח"כ ישי, "החלטנו לשנות את ש"ס לש"מ כי יותר אין דבר כזה 'ספרדים' אלא 'מעורבים'". מרץ, בישיבת האיחוד שלה עם שינוי, גמלה להם במקביל בהחלטה משותפת לסגירת כל החופים ומשחקי הכדורגל בשבתות ובחגים.

חיש קל פרחה לה הריעות כפטריוט אחרי הסקאדים. עזמי בשארה, נראה מטייל בלובי שלוב זרוע עם אפי איתם ומנסה לשכנע אותו להצטרף אליו בביקורו הבא אצל נשיא סוריה "הוא איש מאד נחמד" הסביר לו עזמי "ואני בטוח שגם אתה תמצא חן בעיניו". מרחוק, אוכלים גלידה מצלחת אחת, נפנפו להם בחיבה אורי אריאל ואחמד טיבי. לידם ישב ח"כ רביץ, שקוע בשיחה עם אשה אלמונית. למי שלא זיהה, מדובר היה בפנינה רוזנבלום בהופעתה החדשה כשהיא בשרוולים ארוכים, חולצה רכוסה ופאה. אך אין ספק שאת התעניינות הקהל כבשו אביגדור ליברמן וניצב משה מזרחי. הללו נראו ישובים יחדיו במזנון הכנסת חולקים ביניהם זוג אוזניות, מקשיבים בריכוז לקלטת כלשהי ומפעם לפעם פורצים בצחוק מתגלגל. מה ניגן להם שם לעזאזל?

גם הציבור הרחב נשבה כתינוק באווירה הכללית. עדנה ארבל שלחה מכתב ליואב יצחק והודתה לו על הערותיו המחכימות שאותן היא טרחה לקבץ בקפדנות במהלך השנים וכרכה את כולן באלבום נאה. ארבל גם הודתה לחה"כ איתן, לריבלין, לליברמן, ליהלום, לבני אלון, לדן תיכון, למשפחת שרון (אריק, גלעד, עומרי והכבשים), לאפל, לראש ממשלת יוון, למזוז, לרובינשטיין, לחוטר-ישי, לנאמן, לשבס, שוב לאפל (בתיק השני), לספקטור, לפייגלין, לברנס, לצ'רנוי, ללרנר, לסיריל קרן, לעמותות ברק, לכנופיית מע"ץ ולעוד כמה מאות איש ואשתו באופן אישי ובמיוחד ללימור לבנת שסיכנה את עצמה כדי ליידע את הציבור על הקשר עם בעלה. כוונתה להזמין את כולם לשמפניה לא צלחה לאחר שהתברר שהוא לא בבית.

 בעקבותיה, שלח השופט לינדנשטראוס מכתב תודה לראש לשכת עורכי הדין על המשוב שאיפשר לשופטים ללמוד על חולשותיהם ולשפר את גישתם ללקוחות השירות המשפטי… אך כאן ציפתה לו הפתעה כשהתברר שלשכת עורכי הדין אינה מגיבה. בדיקה מהירה העלתה שהללו מצויים בעיצומו של כנס חירום סוער באיצטדיון טדי וההמולה שלא פסקה לרגע, העידה על פאניקה ואף בהלה. "מה זה, הציבור השתגע?", נשמעו קריאות מהקהל!! "מה יעשו הרופאים אם פתאום לא יהיו חולים?" זעק הנואם בחרדה ובאובדן עשתונות. "ומה יהיה עלינו אם פתאום לא יהיו ויכוחים?" ענה לו יריבו!! עורכת-דין שביקשה את רשות הדיבור סיפרה בקול רוטט, כיצד במיסוי מקרקעין קיבלו ללא עוררין את השומה העצמית שרשם הלקוח שלה בעיסקת קומבינציה. "מה הם השתגעו? יש לי חמישה ילדים. מי יפרנס אותם? איפה עמיר פרץ כשצריכים אותו? דווקא עכשיו מצא לו זמן לצאת עם ביבי לראפטינג בוונצואלה?"

אך התברר שבג"ץ אחד בכל זאת הוגש בימים אלה. היה זה לאחר ששינוי הודיעה ליהדות התורה שיש צדק בטענתה לפטור תלמידי ישיבה מגיוס. במקביל, התברר שיהדות התורה כבר הקדימה אותם ומועצת הרבנים הוציאה פסק הלכה ולפיו תחול חובת גיוס כללי. שתי הסיעות נכנסו לוויכוח והתברר שכהרגלם, הם שוב לא מסוגלים להגיע להסכמה. יהדות התורה הודיעה שהרבנים הם לא יויו והם לא ישנו את החלטותיהם לפי גחמות שינוי ולכן היא לא ראתה כל מוצא, אלא לעתור לבג"ץ להורות על גיוס משתמטים מטעמי דת. היה זה הבג"ץ האחרון שטופל. פסק הדין כבר לא זכור, אך ממילא זה לא משנה, לאחר שגם הצבא בינתיים בוטל.

אט אט, איש אינו זוכר כיצד זה ארע בדיוק, ספר החוקים נעשה דק יותר ויותר עד שביום מסויים מישהו חיפש אותו ולא מצא שום דבר. אז עכשיו, מדברים על ביטולו. תמיד נזכרים לאחר מעשה.

מתוך האתר של שבתאי עזריאל

שלחו לנו סיפור 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©