הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים

סדנת סליחה

לשחרור כעסים

למידע נוסף>>סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
לנשמה שלך, היחידה שלי
מצטער אבא שלי
סליחה מאבא שבשמיים
סליחה לגרוש
אהבה אסורה
סליחה לחברים שנשארו מאחור
העבר היכה בי רק עכשיו..
באבי שלי סורי
אלירז שדה מתנצל בפני אברמוביץ´
מתנצל? יו´´ר הקואליציה על אמירתו המזלזלת
אביב גפן התנצל בפני גיספן, לאחר שכינה
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

גברים ונשים – מצא את ההבדלים


הם פשוט לא נכנסים לראש שלהן, הן פשוט לא מבינות את ההעדפות שלהם. זה באמת פשוט – השורש הרוחני של שני המינים שונה. לבנות את הדרך יחד זהו הסוד

גלעד שדמון, כתב "קבלה לעם"
ודאי הספקתם כבר לראות או לפחות לשמוע על הסרט המפורסם "מה נשים רוצות". לאלו שפספסו או שכחו במה מדובר, להלן התקציר:
שוביניסט שסובל מיחס מעוות כלפי המין הנשי מוכה ביום תמים על ידי ברק, ומכאן והלאה משתנים חייו לחלוטין. הוא מתחיל לשמוע את מחשבותיהן העמוקות ביותר של כל הנשים שסביבו, וכך מתוודע ולומד להכיר את המין הנשי. לפתע הוא יודע "מה הן רוצות", וכתוצאה מכך הופך להיות רגיש מאוד כלפי הנשים בחייו. מאז כצפוי "משחק לו קלף", והוא מצליח להקסים כל אישה שהוא פוגש. הנשים שבהן הוא נתקל מתמוגגות ומתפעלות מהגבר הרגיש, האינטליגנטי והמתוק שניצב מולן, ושבאופן מפתיע יודע לענות על כל צרכיהן וכמו "קורא את המחשבות שחולפות בראשן".
הסרט שהצליח בכל העולם, פורט על מיתרים רגישים. רוב הצופים, נשים וגברים כאחד, יצאו ממנו עם תחושה של סיפוק עצום, ועם תקווה ש"הלוואי שיכה גם בי ברק כזה" או "הלוואי שיכה ברק דומה בבעלי".

הכול תלוי בזווית הראייה

סקרים וספרים שמפורסמים חדשות לבקרים, מראים שגברים פשוט לא מבינים נשים. אין להם מושג מה נשים רוצות במערכת החיים הזוגית, איזה טיפוס הן מעדיפות, לְמה הן משתוקקות ומה הן רוצות מבן הזוג שלהן.
למען האיזון, גם הנשים לא מי יודע מה מבינות מה רוצה הגבר שאיתן. הן אינן מבינות את המבנה הרגשי שלו, את ההעדפות החברתיות שלו ואת אוסף ההרגלים והמשחקים שהוא מטפח בקנאות.
הדבר העצוב בכל הסיפור הוא, שלצד אותם סקרים רבים שמתפרסמים, ניתן למצוא נתונים מדאיגים שהולכים ומחריפים על התפרקות התא המשפחתי בכל העולם... יש נוסחא להצלחה
אז מהו השורש לכל זה? מדוע זה כך? ו"שאלת מיליון הדולר": מהי הנוסחא לזוגיות מושלמת? אגלה לכם סוד – הקבלה מסבירה שנוסחא כזו קיימת, ושזה אפשרי. לא, זה לא סרט, פנטזיה או מעשה קסמים – צריך פשוט להכיר את השורש הרוחני של הגבר ואת זה של האישה. אם נבין אותם, נוכל להעלות את היחסים בינינו לדרגה חדשה, לפתח בינינו קשר רוחני ולהגיע לסיפוק, שלווה ואושר.
נשאיר לרגע בצד את הדעות הקדומות, ונתחיל.
מסע שורשים
ראשית עלינו לדעת שבמציאות קיים כוח אחד בלבד, שנקרא "בורא". זהו כוח שכל רצונו הוא להיטיב ולגרום הנאה. כדי לממש את רצונו, הוא ברא נברא, נשמה כללית אחת, שתוכל לקבל את כל השפע וההנאה שהוא רוצה להעניק.
על פי הקבלה, הבורא – הנותן, הוא השורש הרוחני של היסוד ה"זכרי" שבמציאות, ואילו הרצון של הנשמה הכללית לקבל את השפע, הוא השורש הרוחני של היסוד ה"נקבי" שבמציאות.
ההיגיון שבסיפור
אבל הבורא מעניק לנשמה את היכולת ללמוד לתת ולאהוב כמוהו, ונותן לה הזדמנות לבחור להגיע למדרגה העליונה הזו. כדי לעזור לנשמה להגיע לאותה הנאה מושלמת, הבורא מתכנן לה מסלול לימודים מיוחד: היא תצטרך "לרדת" אל העולם החומרי שלנו, שם היא תהיה מנותקת מהבורא, וממצב זה תוכל לשוב לקשר עימו מתוך בחירה חופשית ובכוחות עצמה.
כדי ללמד את הנשמה על הקשר בין הנתינה והקבלה, בין הבורא לנברא, הבורא מחלק את הנשמה לשני חצאים נפרדים ושונים זה מזה – לחצי זכרי ולחצי נקבי. בהמשך התהליך מתחלקים שני חצאים אלה למיליארדי רסיסים ש"מתלבשים" בגברים ובנשים בעולם שלנו. במילים אחרות, אנו שייכים לשתי מערכות רוחניות שונות, ולכן כל עוד ננסה לגשר על חוסר ההבנה והפערים בינינו במישור העולם הזה, לא נצליח. נמשיך פשוט להיתקע בקיר שחוצץ בינינו כבר כמה אלפי שנים. אז מה עושים?
לומדים להתחבר
הקבלה נותנת לגבר ולאישה נקודת מגע משותפת, בסיס לעבודה הדדית ולחיבור אמיתי ביניהם בדרך לזוגיות המושלמת. היא מסבירה, שהדרך היחידה להגיע לחיבור המושלם היא לבנות את מערכת היחסים בינינו כמו זו שבין הנשמה הכללית לבין הבורא.
וכאן דווקא ההבדלים בינינו, הפער בין הרצון לתת והרצון לקבל, עוזרים לנו להגיע לייעדנו. לא ברור? הנה ההסבר:
ברוחניות, המרכיב החשוב ביותר שמניע את התהליך הוא הרצון. ללא רצון מקדים, לא יוכל הבורא לתת לנשמה את השפע שהוא הכין עבורה.
ברגע שכבר קיים בנשמה הצורך להתמלא בשפע, היא כמו פותחת "ברז נעלם" והשפע מתחיל לזרום לכל עבר. הבעיה היא, שהחלק הזכרי – הנותן שבנשמה, צריך שמישהו ידרבן אותו לפעול.
מדובר בתלות הדדית
במקום הזה נכנס לפעולה החלק הנקבי שבנשמה. תפקיד החלק הנקבי הוא לעורר את החלק הזכרי לרצות להתקדם לעבר הבורא ולהתמלא בהנאה שהבורא רוצה להעניק. רק כך מתחברים שני החלקים למבנה רוחני שבו הם משלימים זה את זה ומתמלאים באור.
ואיך כל זה קשור אלינו?

יוצא, שגם בעולם שלנו, הגבר אינו יכול להתקדם בחייו ללא האישה, ומצד שני, האישה לא תוכל להתמלא באור הבורא ללא הגבר. הגבר והאישה שווים זה לזה, תלויים זה בזה ומשלימים זה את זה באופן מוחלט.
ביחד, בעקבות המטרה הרוחנית
הקבלה מגלה לנו שגבר ואישה שפועלים יחד לכיוון הרוחניות, בונים ביניהם קשר ברמה אחרת, קשר בדרגה רוחנית. הם מתעלים מעל לכל הקונפליקטים שקיימים ביניהם ברמה הגשמית, מכיוון שיש להם מטרה נעלה יותר שממלאת את חייהם בתוכן. גבר ואישה שמתחברים ביניהם למען השגת מטרה גבוהה יותר, יוצרים ביניהם כלי רוחני חדש שלא קיים במציאות. הוא לא זכרי ולא נקבי, אלא חדש, ובתוכו הם מקבלים כבר שפע עליון, חיים נצחיים שלא ניתן להשיג בנפרד.

אז איך עושים שהוא יבין אותה, ושהיא תבין אותו? איך לומדים להקשיב ולאהוב באמת?
הפתרון: משקיעים יחד בהתפתחות הרוחנית.

בני זוג שמבינים שההתפתחות הרוחנית המשותפת היא המתנה הנפלאה ביותר שהם יכולים להעניק האחד לשני, ופועלים כל יום בכוחות מחודשים לשם השגת מטרה זו, הם בני הזוג המאושרים ביותר בעולם. הזוגיות שלהם מקבלת משמעות אמיתית והם צועדים יחד, יד ביד, בנתיב המוביל אל האושר.

שיהיה בהצלחה!

כתבות ומאמרים

שלחו לנו את דעתכם

חזרה לרשימת הסדנאות

 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©