הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים

סדנת סליחה

לשחרור כעסים

למידע נוסף>>סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
לנשמה שלך, היחידה שלי
מצטער אבא שלי
סליחה מאבא שבשמיים
סליחה לגרוש
אהבה אסורה
סליחה לחברים שנשארו מאחור
העבר היכה בי רק עכשיו..
באבי שלי סורי
אלירז שדה מתנצל בפני אברמוביץ´
מתנצל? יו´´ר הקואליציה על אמירתו המזלזלת
אביב גפן התנצל בפני גיספן, לאחר שכינה
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

אומרים אהבה יש בעולם


הבורא יצר עבורנו תכנית הכשרה שמלמדת אותנו לנטוש את הרצון האגואיסטי לטובת אהבת הזולת. כשזה יקרה — נוכל לאהוב באמת.
מאת גלעד שדמון, כתב "קבלה לעם"

אין ספור שירים ופיוטים נכתבו על האהבה. אהבה היא אחת המילים הפופולאריות ביותר במנועי החיפוש באינטרנט... אבל מי מאיתנו יודע מהי אהבת אמת? ועם זאת, כולנו רוצים להיות אהובים ולהרגיש שלווה וביטחון. אם ניזכר ברגעים המאושרים ביותר בחיינו, נגלה שהיו אלה הרגעים שבהם אהבנו. אנחנו רוצים לאהוב ולהעניק מכל הלב לבן הזוג, לילדים ולהורים, אולם לא תמיד אנו יודעים איך לעשות זאת.
חכמת הקבלה מסבירה לנו את הסיבה לצורך הפנימי והעמוק שלנו לאהוב ולהרגיש נאהבים, ואת הדרך להשגתה של האהבה הנצחית והמושלמת. הרצון הוא לאהוב
המקור של כולנו הוא בנשמת "אדם הראשון" שנבראה על ידי הבורא. את הנשמה הזו ברא הבורא מתוך אהבתו אליה, ולכן הרצון הפנימי שטבוע בה הוא לאהוב. כתוצאה מכך, התענוג הגדול ביותר שהנשמה יכולה לחוות הוא תענוג מאהבה. אך כיצד תוכל הנשמה לממש את ההשתוקקות שבה ולאהוב את הבורא?
תכנית ההכשרה
כדי לאפשר לנשמה לאהוב את הבורא, תכנן הבורא "תכנית הכשרה" מיוחדת עבורה, שתפתֵח בה את הרצון לאהוב. בתחילה חילק הבורא את הנשמה לחלקים רבים הנקראים נשמות פרטיות והסתיר את עצמו מפניהן. כל הנשמות קיבלו רצון אגואיסטי, כלומר רצון לקבל אהבה, ואז התלבשו בגופיהם של בני אדם בעולם הזה.
המקובלים מסבירים לנו שהבורא הוא חוק האהבה, אך בחיי היום יום איננו מרגישים את אהבתו, מכיוון שהוא נסתר מאיתנו. לעומת זאת, בני אדם אחרים אינם נסתרים מעינינו, והודות לכך אנו יכולים "לתרגל" בינינו את אהבת הזולת.
באמצעות היחסים בינינו נוכל ללמוד איך להתעלות מעל הרצון שלנו לקבל אהבה בצורה אגואיסטית. כשכך יקרה, נגיע לסיום תכנית ההכשרה ונרכוש את טבעו של הבורא. בשלב זה אנו נחזור אל המצב השלם שבו כולנו אוהבים ומאוחדים כנשמה אחת, ונזכה בתענוג העילאי שרצה הבורא להעניק לנו, תענוג מאהבה ונתינה. אז ישוב הבורא ויתגלה בינינו ונהיה מסוגלים להחזיר לו אהבה, כי כבר למדנו לאהוב איש את רעהו.
כמו הרך הנולד
תכנית ההכשרה שתכנן הבורא עבורנו היא בת מספר שלבים, שבאמצעותם נלמד כיצד להתחבר מחדש עם יתר חלקי נשמת אדם הראשון. ניתן להמשיל את התפתחות הרצון לאהוב לתהליך גדילתו של הרך הנולד. בתחילת דרכו מרגיש האדם את רצונו הפרטי בלבד ורואה בעצמו את מרכז המציאות. הוא זקוק לאהבה ודורש תשומת לב, בדיוק כמו תינוק.
עם גדילתו והתפתחותו של הרצון לאהוב, האדם לומד שכדאי לו לשתף פעולה ולקשור קשרי אהבה עם הסביבה, מכיוון שכך הוא מרוויח את מה שלא יוכל להשיג בעצמו.
ככל שרצונו של האדם גדל, הוא מתחיל להרגיש שיוכל ליהנות אם ינצל את הזולת. נראה לו שיוכל להיות מאושר אם יצליח לשלוט על שאר האנשים ולהשתמש בהם לטובתו האישית, אך עם הגיעו לשלב ההתפתחות הסופי, הוא מגלה שמה שחסר לו יותר מכול הוא היכולת לאהוב ולתת ללא הגבלה, כמו הבורא.
כמו שהורים אוהבים את ילדיהם
אחד התענוגים שגורמים לנו לחוש סיפוק רב ביותר הוא גידול ילדים. לא פעם אנו שומעים משפט כמו: "הילדים הם כל החיים שלי" או "למען הילדים אני מוכן לעשות הכול". ואכן, למרות הקושי וההקרבה הכרוכים בכך, רוב בני האדם מביאים ילדים לעולם ומעניקים להם ממיטב זמנם ומרצם. דווקא האהבה והנתינה לילדים מעניקה להורים סיפוק גדול הרבה יותר מכל תענוג אחר.
אילו אהבנו את כל האנושות כפי שאוהבים ההורים את ילדיהם, היו חיינו פשוטים הרבה יותר, אבל כידוע המצב שונה בתכלית. אז מה עושים? איך מפתחים בליבנו אהבה לאחרים כאילו היו ילדינו?
מי שבאמת מחפש ולא מוותר, מגלה את חכמת הקבלה, השיטה שמלמדת אותנו איך לאהוב באמת. כשנממש אותה, נוכל להתאחד שוב לנשמה אחת ולהגיע לחיבור נצחי עם הבורא.


כתבות ומאמרים

שלחו לנו את דעתכם

חזרה לרשימת הסדנאות

 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©