הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים

סדנת סליחה

לשחרור כעסים

למידע נוסף>>סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
לנשמה שלך, היחידה שלי
מצטער אבא שלי
סליחה מאבא שבשמיים
סליחה לגרוש
אהבה אסורה
סליחה לחברים שנשארו מאחור
העבר היכה בי רק עכשיו..
באבי שלי סורי
אלירז שדה מתנצל בפני אברמוביץ´
מתנצל? יו´´ר הקואליציה על אמירתו המזלזלת
אביב גפן התנצל בפני גיספן, לאחר שכינה
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

עידן כלכלי חדש - השינוי מתחיל מלמטה

מאת ניב נבון
בתקופה בה החלטות של יחידים הן בעלות חשיבות כל כך מכרעת על הכלל, לא ניתן להסתפק רק בפיקוח על הפעילויות של המוסדות הפיננסיים העיקריים. בכדי לשנות את העולם באמת, עלינו לדאוג לכל אחד ואחד ולו רק משום שבעידן הגלובאלי, הדאגה לאחרים הינו המודל הרווחי ביותר

המשבר הכלכלי גילה עד כמה אנו תלויים אחד בשני. “אפקט הפרפר" שעליו דיברו תיאורטית בפקולטות לפילוסופיה, הפך לפתע למציאות מוחשית, כאשר "הצירוף המכריע" של מלווים, בנקאים, סוחרי נדל"ן וברוקרים חמדנים, נתנו לשוקי העולם מכה ניצחת.
תומס פרידמן, כתב בכיר ב"ניו יורק טיימס", כינה זאת "גלובליזציה 3.0.” והתכוון לכך שהגענו לעידן חדש, שבו החלטות אגואיסטיות של יחידים קובעות את גורל כל האומות. אלן גרינשפן, יו"ר הבנק הפדראלי של ארה"ב, אמר בערב פרסום זיכרונותיו, שנכנסנו לזמן שבו הטבע האנושי הוא הגורם העיקרי השובר את האיזון בוול סטריט. כן, קראתם נכון. הטבע האנושי ולא סתם איזו אסטרטגיה או מדיניות כלכלית כזו או אחרת. כולנו, ללא יוצא מהכלל, קשורים אחד לשני וכתוצאה מכך, איננו יכולים להמשיך לדאוג רק לעצמנו, מפני שהזמן מוכיח שדאגה לעצמנו ולאינטרס הצר של רווחתנו האישית, לא רק פוגעת בעולם כולו, אלא בנו עצמנו.
יש סדר עולמי חדש. כעת הגענו לעידן שבו אנו מהווים מערכת גלובלית, כחלקים של גוף אחד שלם. בעל הסולם, הרב יהודה אשלג, מחבר פירוש הסולם לספר הזוהר, כבר כתב על כך בשנות ה- 30 של המאה הקודמת. הוא הסביר שהחברה האנושית מגיעה לעידן שבו על מנת לשרוד, יהיו חייבים כל האנשים להתחיל לדאוג לטובת ולתועלת כל המערכת. בדיוק כמו תאים בגוף האדם. במצב זה, כל פרט לא מתחשב, אשר ממשיך לדאוג לתועלתו האישית בלבד, הופך להיות מזיק למערכת, כמו תא סרטני בגוף האדם וכתוצאה מכך, גורם סבל לכולם, כולל לעצמו.

דוגמא אחת מאוד ברורה ומשכנעת לתוצאה כזו הינה המפולת של כל השווקים בעולם.
בתקופה בה החלטות של יחידים הן בעלות חשיבות כל כך מכרעת על הכלל, לא ניתן להסתפק רק בפיקוח על הפעילויות של המוסדות הפיננסיים העיקריים. בכדי לשנות את העולם באמת, עלינו לדאוג לכל אחד ואחד ולו רק משום שבעידן הגלובאלי, הדאגה לאחרים הינו המודל הרווחי ביותר מבחינה כלכלית... דאגה זו, צריכה לגבור אט אט עד שתגיע ותחלחל בהדרגה דרך כל פרט אל הכלל כולו, ותביא לשגשוגה של המערכת כולה בה אנו שותפים.
נראה שהדבר היחיד לו אנו זקוקים כעת הוא חינוך מחדש. כלומר, מעין "משרד החינוך העולמי" שיירתם בהתאם למטרות ולאתגרים העומדים בפנינו במאה ה- 21. אם נתרכז לרגע בארצנו הקטנטונת, עלינו להבין כי בנוסף לעידוד וקידום הישגי הסטודנטים והכנתם לתחרות הגלובלית, משרד החינוך שלנו, חייב להרחיב את הפרספקטיבה ולטפח ערכים ורעיונות המועילים לכלל החברה ולא רק לחשבונות הבנק הפרטיים של כל אחד. בעל הסולם, מסביר בכתביו החברתיים ומתאר את בני האדם כיצורים חברתיים מציין כי אושרה של החברה כולה יתרחש רק במידה שנתחיל לטפח מערכת ערכים שונה, באמצעות גישה המייחסת חשיבות לכלל לא פחות מחשיבות הפרט. באופן מעשי, משרד החינוך צריך לאחד כוחות עם משרד התקשורת בפעולה שתביא לכך שכל ילד ומבוגר בישראל (וכתוצאה מכך בכל שאר העולם), יבינו שהאנושות כעת מתפקדת כגוף אחד ושהצלחתנו תלויה במידת תפקודינו החיובית בו.
במבט על ההיסטוריה היהודית שלנו, נגלה כי אחדות הייתה ותמיד תהיה המרשם היחיד להצלחה ולשגשוג חברתי אמיתי. למרות ההתפתחות והשינויים שעברו על חברתנו, עדיין התנאים המבטיחים את קיומה נשארו זהים. אם החברה האנושית תתחיל לנוע בכיוון זה, תנהג באחדות ובהתאמה לחוקים של המערכת העולמית החדשה, אזי מצבנו ישתנה לטובה.
השינוי הנדרש עכשיו הוא בראש ובראשונה במחשבה, ובגישתנו לחיים. מעתה ואילך במקום לשים את ה"אני" במרכז הבמה, אנו חייבים לשים את כל האנושות שם, ממש כפי שאובמה אמר, במשך כל מסע הבחירות שלו, ש "השינוי, מתחיל מלמטה כלפי מעלה".
ניב נבון, מנחה תכנית "שלבי הסולם", ערוץ הקבלה באפיק 66 בYES
כתבות ומאמרים
סדנאות 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©