הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים

סדנת סליחה

לשחרור כעסים

למידע נוסף>>סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
לנשמה שלך, היחידה שלי
מצטער אבא שלי
סליחה מאבא שבשמיים
סליחה לגרוש
אהבה אסורה
סליחה לחברים שנשארו מאחור
העבר היכה בי רק עכשיו..
באבי שלי סורי
אלירז שדה מתנצל בפני אברמוביץ´
מתנצל? יו´´ר הקואליציה על אמירתו המזלזלת
אביב גפן התנצל בפני גיספן, לאחר שכינה
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

להצית מחדש את האש הפנימית שלנו

מאת ניב נבון

ל"ג בעומר מתקרב, וברחבי הארץ ילדים אוספים בהתרגשות קרשים בציפייה למדורה הגדולה. בעיניהם ניצוץ, בוער בכוחם של הפנטזיה והדמיון. הטקס הלילי הזה שמגיע רק פעם בשנה, טומן בתוכו משמעות מיוחדת עבורם, ורק המחשבה על זה מעוררת כמיהה להרגיש משהו חדש, חוויה שהם לא חוו מעולם.

אבל מה הסיבה שלנו – המבוגרים – אין את אותו הניצוץ בעינינו? למה אנחנו לא מתרגשים ומלאים כמותם בציפייה לקראת הלילה הקסום והמואר במדורות? במקום זאת, תשומת הלב שלנו נעה סביב שוק המניות הצונח, החסכונות האבודים, והמשכנתא הגבוהה מידי. למה בנקודה מסוימת בחיים, אנחנו מכבים את האש הפנימית שלנו, מאבדים את הפליאה והסקרנות הילדותיות שלנו, ומחליפים אותן בשגרה יומיומית מתישה ובדאגות שנראה שלא נגמרות לעולם?

הניצוץ שבתוכנו עדיין בוער

אף אחד לא יכול לצפות ברצינות לחיות לנצח בתוך עולם חלומות של ילד, היות שלכולנו יש בעיות אמיתיות של מבוגרים להתמודד איתן מידי יום: עבודה, חשבונות, כלים, כביסה וכן הלאה, ועוד לא הזכרנו את המשבר הכלכלי העולמי שנושף בעורפנו בכל מה שאנחנו עושים. אבל מצד שני, האם העובדה שאנחנו מבוגרים יותר ובוגרים יותר, באמת אומרת שאנחנו נידונים לחיים של בעיות תמידיות ואחריות בלתי נגמרת? האם לא מגיעים גם לנו חיים של הרפתקה והתרגשות גדולות יותר?

בהחלט כן! וכמו שמראים לנו הילדים שלנו, הדרך להישאר מלאים באנרגיה, פליאה וסקרנות כלפי החיים, לא מתחילה או מסתיימת במשהו שיש לנו או שאנחנו עושים כלפי חוץ. זה תלוי רק בנקודת המבט ובהסתכלות הפנימית שלנו. רק תחשבו לרגע: איך ילד הופך מדורה רגילה לחגיגה ענקית, קסומה ומלאת מסתורין? על ידי הזנת החוויה הפנימית שלו, השאיפות והרצונות שלו.

ואותו הדבר תקף גם לגבינו, המבוגרים: כל דבר בעל ערך ומשמעות אמיתית, מתגלה תמיד רק בפנימיותינו. לכן כותב לנו הרב"ש (הרב ברוך שלום אשלג), מקובל גדול שחי במאה העשרים, את מילות החכמה, מאירות העיניים על אותו הניצוץ שתמיד עורר את אהבתו לחיים, ושעדיין חי בתוך כל אחד ואחת מאיתנו:

"והאדם צריך להאמין, שיש לו נקודה שבלב, שהיא ניצוץ המאיר... והניצוץ הזה צריכים תמיד לעורר, כי לפעמים נתעורר הניצוץ הזה מעצמו ומגלה חסרון באדם, שהוא מרגיש שחסר לו רוחניות, שהוא מגושם יותר מדי, ואינו רואה תכלית... והניצוץ הזה לא נותן לו מנוח לנפשו".

הניצוץ הזה בוער בתוך כל אחד ואחת מאיתנו, ולא משנה עד כמה קטן, הוא מאותת לנו לטפח אותו ולהפוך אותו למדורה נפלאה וגדולה. בינתיים, רבים מאיתנו משאירים אותו מזערי על ידי עיסוק רק בפעולות ובתחומי העניין הרגילים שלנו. אבל בין אם זו מסעדת דגים חדשה או משקה ליד הבריכה, בין אם הריגושים שלנו זולים או יקרים, קצרים או ארוכים, כולם מסיחים את דעתנו אבל יש להם דבר אחד במשותף: הם מחזיקים לטווח קצר ואפשר ליהנות מהם רק באופן מוגבל.

הם מלהיבים אותנו ומציתים את האש הפנימית שלנו לרגע קצר, ומיד אחר כך אנחנו שוב ניצבים בפני הרגשת ריקנות ורצון למקור הבידור הבא. אז אולי אנחנו צריכים לחפש "קרשים" מסוג אחר, שיחזיקו את האש שלנו בוערת חזק יותר ולאורך זמן רב יותר? ברור שהניצוץ הפנימי שלנו משתוקק להידלק על ידי משהו גדול יותר, משהו שיכול להגיע רק מעמקי נשמתנו.

הניצוץ הפנימי שלנו זקוק להרפתקה, אבל מסוג אחר, שנמצא מעבר לכל מה שאי פעם הרגשנו, שמענו או ראינו בעולם הזה. ואם היינו יודעים שיש שם בחוץ משהו כזה (בדיוק כמו שהיינו בטוחים בזה כשהיינו ילדים, כשהעולם כולו היה חדש ופתוח בפנינו), אז רק החיפוש אחר הדבר הזה היה מחזיק את אותו הניצוץ הפנימי זוהר.
אז אם לעיתים שוב ניצת בליבך אותו ניצוץ, אותה שאלה על תכלית החיים שפיעמה בך בילדותך בכזו טבעיות. אל תיתן לה לדעוך, טפח אותה ותן לה לגדול. כי אם קיימת בך השאלה, וודאי שתמצא עבורה גם התשובה.

ניב נבון, עורך תוכן ומנחה בערוץ הקבלה, אפיק 66 בYES. 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©