הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים

סדנת סליחה

לשחרור כעסים

למידע נוסף>>סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
לנשמה שלך, היחידה שלי
מצטער אבא שלי
סליחה מאבא שבשמיים
סליחה לגרוש
אהבה אסורה
סליחה לחברים שנשארו מאחור
העבר היכה בי רק עכשיו..
באבי שלי סורי
אלירז שדה מתנצל בפני אברמוביץ´
מתנצל? יו´´ר הקואליציה על אמירתו המזלזלת
אביב גפן התנצל בפני גיספן, לאחר שכינה
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

דני נישליס

אני מבקש סליחה - טור אישי מאת דני נישליס

שלום לכם אבות האומה, אתם שבכוח חזונכם, חלומכם וכישרונכם הקמתם את מדינת ישראל בארץ ישראל, ערש אבותינו. הבוקר, אני רוצה לבקש מכם סליחה על כל מה שאנחנו עושים למפעל חייכם, שוחטים את כל מה שחלמתם והקמתם. אני רוצה לבקש סליחה בשם המעריצים שלכם, אלו שבחרו בכם, שעקבו אחרי פועלכם, שמעריכים את ההישגים שלכם ויודעים שבזכותכם קמה לעם ישראל מדינה. אני רוצה לבקש סליחה על זה שאנחנו הורסים כל יום את מה שבניתם
אני רוצה לפנות בפנייה אישית, מהלבת לשלושה מנהיגים, מדור הנפילים, שהיו ממקימי המדינה הזו: דוד בן גוריון, מנחם בגין ויצחק רבין. כולם נמצאים עכשיו בעולם שכולו טוב, מסתכלים למטה על מה שקורה כאן ושנתם נודדת.

שלום לכם אבות האומה, אתם שבכוח חזונכם, חלומכם וכישרונכם הקמתם את מדינת ישראל בארץ ישראל, ערש אבותינו. הבוקר, אני רוצה לבקש מכם סליחה על כל מה שאנחנו עושים למפעל חייכם, שוחטים את כל מה שחלמתם והקמתם. אני רוצה לבקש סליחה בשם המעריצים שלכם, אלו שבחרו בכם, שעקבו אחרי פועלכם, שמעריכים את ההישגים שלכם ויודעים שבזכותכם קמה לעם ישראל מדינה. אני רוצה לבקש סליחה על זה שאנחנו הורסים כל יום את מה שבניתם. כמעט ואין יום כאן בלי רעידות אדמה. רעידת אדמה ביטחונית, רעידת אדמה משטרתית, רעידת אדמה שחיתותית כלכלית.

אני יודע שאתם יושבים שם למעלה ותולשים את מעט השערות שעוד נותרו בראשכם ולא מבינים איך מדינת ישראל עליה חלמתם ושאותה הקמתם בעוז רוח, כנגד כל הסיכויים, המדינה שרציתם שתהיה אור לגויים, הופכת לאיטה למאורת מושחתים אפלה, מדינה שעוד מעט יהיה בושה לגור בה, מדינה שמגשימה בדיוק את ההפך ממה שאתם יצרתם.

אני יודע בן גוריון שכשהקמת את צה"ל, ראית בחזונך צה"ל אחר. גם אתה רבין מכיר צה"ל אחר, צה"ל שמפקדיו מובילים בחירוף נפש את חייליהם בשדה הקרב, בהגנה על פיסת הארץ הזו. לא חלמתם שתמצאו צה"ל שמפקדיו שולטים בחייליהם ממוצבי פיקוד למול מסכי פלסמה, שלא מבינים את תמונת הקרב, שמטאטאים את האמת ומסלפים את ההיסטוריה כדי להינצל משיני ועדות שונות. ואתה יצחק רבין, שנחשבת למר בטחון, משפשף בודאי את העיניים בתדהמה ולא מאמין לאיזה שפל של אמון הציבור הגיע הרמטכ"ל וקציניו הבכירים. בזמנך כרמטכ"ל או כשר בטחון זה היה קורה? ודאי שלא!

ואתה מנחם בגין שנשבעת לעקור את השחיתות מיד עם עלותך לשלטון, לשנות את דפוסי ההתנהגות שהנחילו כאן המפא"ינקים שפתרו הכל בעזרת פתקה והפרוטקציה הייתה אבן דרך בבניית המדינה הזו, עשית מעל ומעבר כדי להנחיל לנו כאן שלטון של יושר ושקיפות והוכחת שזה אפשרי. בתקופת מפא"י, מה שקראנו העסקנים... חילקו את משאבי הציבור למקורבים, גבירים ועסקנים. אתה זוכר בגין שבשלהי תקופתך, התופעה הזו הגיע גם למרכז הליכוד שהחליט שעכשיו תורו לבזבז את הקופה הציבורית? הם אמרו את זה בפה מלא. אתה זוכר בודאי את כנס הג'ובים של לימור לבנת ועלון הג'ובים של צחי הנגבי. בטח גם אתה מביט עכשיו בכל הנחשדים בשחיתות החל מראש הממשלה, דרך שר האוצר, חברי כנסת, פקידים בכירים ושואל את עצמך איך חזרנו לזה?

אני נזכר בן גוריון, שבשבוע האחרון לפני הכרזת המדינה, כשהיית נתון לכל הרבה לחצים מבית ומחוץ לא להכריז על מדינת ישראל, אתה לא קבלת ברכיים קרות. קבלת החלטת של מנהיג, האמנת בדרך, האמנת בכוון ולמרות התנגדויות ואזהרות של ארצות הברית, רוסיה, אירופה, אנגליה ומי לא, הפגנת מנהיגות,והתייצבת להכריז על הקמת מדינת ישראל, בלי זיגזגים, בלי כן או לא, החלטה שחרצה את גורלנו כאן לעד. אתה רואה היום איך מקבלים החלטות. יום כן, יום לא ויום למה לא. אתה משפשף את העיניים כשאתה רואה על איזה בסיס מקבלים פה החלטות כמו לצאת למלחמה למשל, או לקבל תקציב מדינה חסר בשורה חברתית. ואתה מבין כמונו שאין לנו מנהיגות. סביבך היו גולדה, ושרת ואשכול וגלילי ודיין, היה לך עם מי להתייעץ. היום נשאר לנו רק פרס וגם הוא כבר עייף ולא משמיע קול. היום יש לנו שר תקשורת שאין לו טלביזיה בבית, שר אוצר שחוץ מלהיות חבר נאמן של ראש הממשלה, איש לא מבין מה הוא עושה שם, שר בטחון שנכנס בנעליך בן גוריון ובנעליך רבין, שמביט בתמונות שלכם על הקיר ולא מבין מה הוא עושה שם בבור, ושרת חינוך שמה שמעסיק אותה יותר מכל הוא הקו הירוק בספרי הלימוד.

אני רואה בגין איך אתה מרים גבה ושואל למה הם עוד שם? הרמטכ"ל, שר הבטחון, ראש הממשלה. הלא אתה הוא האיש שהבין שכשל במלחמת לבנון, הבין שאינו יכול עוד לשאת בתפקיד כי יש לו אחריות כלפי ההרוגים והתוצאה העגומה, אמרת איני יכול עוד ועזבת. כך צריך לעשות מנהיג אמיתי. והיום הם נדבקים לכסא ולא מבינים. הם לא מבינים.

אני פונה אליכם אבות ומקימי האומה ומבקש מכם סליחה על שאנחנו הורסים את מה שבניתם ומבקש מכם עצה קטנה איך עוצרים את הכל. איך מפסיקים את השחיתות, הקומבינה, גזירת קופונים, מינויים שנוחים לשלטון כמו בפרשת בראון חברון, או מינוי היועץ המשפטי הנוח לממשלה שסגר עם כניסתו לתפקידו את התיקים נגד שרון, אולמרט וריבלין. איך חוזרים למדינה שיש לה ניצוץ בקצה העין, מדינה שיש לה מנהיגות ויש לה דרך, מדינה שהמילה ציונות היא לא מילה נשכחת מלב, מדינה שרוצה לחיות ולא רוצה חקירות, מדינה שלא מתביישת במנהיגיה, מדינה שיש לה מה למכור לעולם חוץ משלושה זוכי פרס נובל, קבוצת כדורסל אחת ובר רפאלי. תעזרו לנו למצוא בחזרה את הדרך, כי אם לא, אז מה שאמר אחמדיניג'אד אתמול בלילה עלינו שאנחנו תועה זמנית שתכלה את עצמה בתוך כמה

כתבות ומאמריםסדנאות

דני נישליס

 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©