הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים

סדנת סליחה

לשחרור כעסים

למידע נוסף>>סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
לנשמה שלך, היחידה שלי
מצטער אבא שלי
סליחה מאבא שבשמיים
סליחה לגרוש
אהבה אסורה
סליחה לחברים שנשארו מאחור
העבר היכה בי רק עכשיו..
באבי שלי סורי
אלירז שדה מתנצל בפני אברמוביץ´
מתנצל? יו´´ר הקואליציה על אמירתו המזלזלת
אביב גפן התנצל בפני גיספן, לאחר שכינה
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

ברכה

מתוך אתר www.eip.co.il
עין הרע. האם יש דבר כזה ? האם מישהו יכול בכוח המחשבה שלו להשפיע עלינו לחיוב או לשלילה ? התשובה על כך היא די פשוטה. עין הרע אכן יכולה לפגוע בך אם אתה מאמין שהיא יכולה, אבל אם אתה חושב שאין דבר כזה עין הרע כוחות על וכל כיו"ב אז שום דבר מטאפיזי לא יכול לפגוע בך או להועיל לך.

אדם שמאמין במטאפיזיקה וחושב שיש כזה דבר עין הרע ושיש כוחות על, אדם כזה אותם כוחות אפלים וטובים כאחד ישלטו בו. למה ? כי נניח שאתה כאדם רוצה להצליח באיזו משימה, אם אתה חושב שיש איזו עין רעה שלא תצליח, אם אתה מאמין שיש משהו על חושי ומטאפיזי שיכול לשלוט בך ולגרום לך להיכשל או לא להצליח, עצם האמונה הזאת עצמה היא זו שתזיק לך, בגלל שלחשיבה שלילית יש כוח שלילי. אם אתה תחשוש כל הזמן מכישלון, אם אתה תדמיין את עצמך נכשל או לא מצליח כפי שאתה רוצה בגלל איזו אמונה, באותו הרגע אתה במו ידיך גורם לכך שתכשל, אתה מגדיל את הסיכויים שלך להיכשל. למה ? כי אתה מאמין בכך שאתה אמור כביכול להיכשל כי מישהו אולי עשה לך עין הרע. כשאתה תיתקל בקושי כלשהו, במקום להתמודד איתו אתה בצורה לא מודעת תרים ידיים ותיכנע, כי אתה כבר ציפת מראש לכישלון בגלל אולי איזה כוח על כזה או אחר. נמצא אם כן שהחשיבה השלילית שלך והאמונה שלך שאיזה כוח על יגרום לך להיכשל, האמונה עצמה בעין הרע היא זו שהזיקה לך.

וכנ"ל כמובן הפוך, אם מישהו מברך אותך שתצליח ואתה מאמין שלברכה שלו יש לה כוחות כאלו ואחרים לגרום לך להצליח, אתה בעצם מגדיל את הסיכוי שלך להצליח, בגלל החשיבה החיובית שלך והאמונה העצמית שלך ביכולת שלך להצליח, אך לא בגלל עצם הברכה עצמה. לכן יש כאלו שמאמינים שלתפילה יש כוח גדול, כי הם מבחינתם רואים בחוש שכאשר הם מתפללים קורים דברים שהם רצו שיקרו. זה כמובן קורה מסיבה הגיונית לחלוטין והיא שנובעת מכך שאותו אדם מאמין בוחר להאמין שאם הוא התפלל אז אלוהים יעזור לו להצליח. האמונה שלו ביכולת ההצלחה שלו היא זו שמקדמת אותו אל ההצלחה. כשהוא נתקל בקושי, הוא אומר לעצמו בצורה בלתי מודעת, אלוהים יעזור לי להצליח, אני אצליח וכך הוא מתגבר על הקושי בגלל חשיבה חיובית והאמונה שלו בעצמו.

אם יש דבר כזה עין הרע או לא, זה משהו שלא ניתן להוכיח אותו. לא ניתן להוכיח שיש כי עדיין לא הוכיחו שיש, אבל גם לא ניתן להוכיח שאין כי תיאורטית כל דבר יכול להיות. האם סביר שיש דבר כזה, כנראה שלא כי זה נוגד את חוקי הפיזיקה ועד היום לא הוכח אחרת. האם ברמה המעשית זה משנה אם יש דבר כזה או לא, התשובה היא שג"כ לא. זה לא משנה אם יש דבר כזה עין הרע או לא, כי אתה בכל מקרה אמור לחשוב ולפעול כאילו שההצלחה שלך תלויה רק בך ולא בשום איזה כוח על גורל וכיו"ב, גם אילו הוא היה קיים וכל שכן כאשר הסבירות לכך שהוא קיים היא אפסית.

זה שאנחנו לפעמים רואים בחוש שמישהו מקלל מישהו אחר ואז הוא נכשל או שמישהו מברך מישהו ואז הוא מצליח וכל כיו"ב, אין לכך שום משמעות. כי אין דרך להוכיח שאכן הברכה/קללה היא דווקא זו שהשפיעה על התוצאה כנראה שהנסיבות גרמו לכך ולא איזה כוח שלא ניתן להסביר אותו מדעית. אילו היה אכן כוח כזה למה הוא לא עובד תמיד ?! אם הוא עובד רק לפעמים זה מעיד על כך שאין לו שום משמעות, כי בכל מקרה כל בן אדם לפעמים מצליח ולפעמים נכשל גם בלי כוחות כאלו ואחרים. הסיבה שאנשים שמתפללים מצליחים יותר נובעת מכך שהתפילה שלהם גורמת להם ליותר אמונה עצמית ביכולות שלהם להצליח, מה שגורר את ההצלחה אך זה לא בגלל התפילה עצמה.

לכן, אם ברצונך להצליח עליך בכל מקרה לחשוב שהכל תלוי בך ועליך להאמין שאתה אכן תצליח ורק כך תוכל למשוך את ההצלחה אל חייך. לעומת זאת עליך להיזהר שלא לפקפק ביכולת שלך להצליח, אסור לך לחשוש או לפחד מכישלון, אתה חייב להאמין בכך שתצליח. אסור לך לחשוב שיכול להיות משהו שיגרום לך להיכשל ולא להצליח. אתה חייב להאמין שאתה תצליח להתגבר על כל המכשולים יהיו אשר יהיו.

כתבות ומאמרים
לרשימת הסדנאות

חזרה לרשימת הסדנאות 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©