הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים

סדנת סליחה

לשחרור כעסים

למידע נוסף>>סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
לנשמה שלך, היחידה שלי
מצטער אבא שלי
סליחה מאבא שבשמיים
סליחה לגרוש
אהבה אסורה
סליחה לחברים שנשארו מאחור
העבר היכה בי רק עכשיו..
באבי שלי סורי
אלירז שדה מתנצל בפני אברמוביץ´
מתנצל? יו´´ר הקואליציה על אמירתו המזלזלת
אביב גפן התנצל בפני גיספן, לאחר שכינה
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

האינטרנט – המנוע של המהפכה הבאה...

מאת אלי וינוקור
במשך שנים היינו פסיביים – ראינו את מה ששידרו לנו על המסך, קראנו את מה שכתבו לנו בעיתון, ולמעט מספר מהפכות פה ושם לא יכולנו להשפיע יותר מדי על העולם שסביבנו. ואז הגיעה הרשת, ושינתה את כללי המשחק...
במהירות רבה הצליח האינטרנט ליצור את הפלטפורמה האולטימטיבית שתחבר את כל האנושות לרשת מרכזית אחת, חסרת תקדים בהיקפה. על פי חברת מחקר האינטרנט הגדולה, "קומסקור", נכון לדצמבר האחרון, מספר משתמשי האינטרנט בעולם מעל גיל 15, חצה את רף המיליארד. מכאן, שהאינטרנט נמצא היום כמעט בכל בית שני בעולם המערבי.


אני ואתה נשנה את העולם
המהפכה האמיתית של הרשת טמונה במונח החדש שהיא הביאה לעולמנו – האינטראקטיביות.
היום, אנחנו – כלומר ציבור הגולשים הווירטואלי שמסתובב ברשת, וזה כולל אותי, אותך ועוד מספיק אנשים כמונו – יכולים להזיז הרים: לגרום להצלחתו או לכשילונו של סרט או אלבום, לקבור או לגלות (ולהציף אל מרכז הבמה התקשורתית) אמנים וסופרים, לקבוע מה יזכה לפופולריות ב"יוּ טְיוּבּ" ויהדהד לכל העולם, איזה אתר יעלה ראשון בתוצאות של מנועי החיפוש, ואילו מאמרים יזכו לחשיפה עצומה באתרי הדירוגים (דרך אגב, חברות הפרסום משלמות על הדברים האלה מיליוני דולרים).
רשתות הטלוויזיה בכל העולם כבר זיהו מזמן את הפוטנציאל, והחלו להפיץ את הסדרות שלהן באינטרנט, כדי שיחדרו למודעות הציבור. כך נרקמו אצלנו בן-לילה שיתופי פעולה בין Ynet לערוץ 2, נענע וערוץ 10, וואלה! ו-Yes.
דוגמא בולטת לכוחה של הרשת היא החשיפה לה זכתה כוכבת תוכנית הכישרונות הבריטית "Britain's got Talent", סוזן בויל, מובטלת בת 47 מסקוטלנד. בתוך שבוע בלבד, קליפ האודישן שלה לתוכנית זכה ללמעלה מחמישים מיליון צפיות רק ביו טיוב! הוסיפו לכך את הפָּרוֹדְיות שכבר רצות עליה ברשת, וקבלו תופעה שהולכת להיחרט בהיכל התהילה של יו טיוב לעוד הרבה זמן. במשפט אחד: הרשת יכולה להצמיח כנפיים לאנשים ולנושאים, ולהפוך אותם לתופעה תרבותית בִּן-רגע.
אבל סוזן בויל לא לבד. בזכות הרשת הועצמו והואצו אירועים תרבותיים-חברתיים בעלי משקל רב בהרבה, כמו למשל פיגוע הטרור במומבי בשנה שעברה, והשבעת הנשיא האמריקני, ברק אובמה. הרשת מאפשרת לנו להתחיל קמפיין של חיבוק בחינם מסביב לעולם, לארגן הפנינג של מלחמות כריות בכיכרות מפורסמות, לפגוע בחברות שמרמות אותנו, לקדם סרטים נגד הממסד ולבחור נשיא חדש. אמנם הרשת באנגלית נמצאת מספר צעדים לפני כולם, אך השינוי מחלחל בהדרגה לכל השפות. כבר לא ניתן לקבוע בשבילנו מה לחשוב, מה לקרוא ומה לראות – בלחיצת כפתור אנחנו יכולים להיות בכל מקום בעולם, ולתקשר ישירות כמעט עם כל אדם.

הרשת כקרש קפיצה ליציאה מהמשבר
אבל מעל לתופעות התרבותיות, מעל לעליות והמורדות שעברו על הרשת בעשור האחרון, ממד אחד התחזק מאוד ובנה את המוניטין של הרשת נכון להיום – היא מאפשרת לנו לקדם רעיונות, לפתח דיונים ולנוע יחד לפעולה.
על כן, דווקא הרשת יכולה לשמש קרש קפיצה ליציאה מהמשבר שפוקד אותנו היום. גיא רולניק, עורך עיתון העסקים "דה-מרקר", כתב על הנושא באפריל השנה: "שמענו הרבה על המשבר הזה ועל ההבדלים בינו לבין משברים קודמים, אבל דבר אחד עוד לא נאמר – זהו המשבר הכלכלי הראשון שמגיע כאשר יש רשת תקשורת ענק, אדירה, שחודרת לכל בית בעולם ומתנהלות בה בכל יום מאות מיליוני שיחות ומוחלפות מיליארדי דעות" .
הדבר היחיד שמונע מאיתנו לגרום לשינוי של ממש הוא הפילוג. לכל אחד מאיתנו חשובים דברים אחרים, כל אחד רוצה לשנות משהו אחר – אחדים מאיתנו רוצים למגר את העוני, אחרים רוצים לשנות את הנוף הפוליטי ואחרים מתרכזים בעיקר באיכות הסביבה; יש שמדברים על הניצול הכלכלי ואחרים על שחיתות.
הגיע הזמן לשתף פעולה. עלינו להבין שלכל המקרים הפרטיים הללו יש שורש אחד: האגו. האגו גורם לנו לפגוע בסביבה, האגו הוא זה שמוביל אותנו לנצל את האדם שאיתו אנחנו עושים עסקים, והאגו הוא זה שמכתיב את הערכים של האנשים שאנחנו בוחרים להנהיג אותנו. אם נדע להתאחד סביב הנקודה הזו, נוכל להפוך את האינטרנט לבימת דיון חופשית, סוערת ופלורליסטית על הדרכים ליצור כאן סדר חברתי וכלכלי חדש, הוגן ומתחשב יותר.
דווקא בגלל המשבר הכלכלי והשינויים שפוקדים אותנו בעת האחרונה, תפקידה של רשת האינטרנט הופך למרכזי כל כך. אנחנו מוכרחים להתחיל לחפש דרכים להפוך את הרשת לסביבה וירטואלית המוקיעה את האגו, שהורס כל חלקה טובה בעולמנו. עלינו לנצל את הרשת כדי לטפח רעיונות שמטרתם לחבר בין אנשים, להחליף ולשתף במידע רלוונטי שיקדם ערכים של הגינות והתחשבות, ליצור מערכות תמיכה וירטואליות – והשמיים הם הגבול. הטכנולוגיה כבר קיימת, וכלל לא משנה מאיזה רקע אנחנו באים, ברגע שנתאחד כולנו סביב אותו רעיון, נוכל לדחוף אותו קדימה ולגרום לשינוי עולמי במהירות עצומה.
אם נשכיל להשתמש לטובה באמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשותנו כיום, אין ספק שנוכל לבנות עתיד טוב ויפה לכולנו, שאותו נגלה יחד, ברשת אחת של קשרי חום, אכפתיות ואהבה.

אלי וינוקור, דוקטורנט במדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב, עורך ומנהל תוכן בערוץ 66 ב-yes, מחבר הספר: "היום שאחרי המשבר..." 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©