הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים
סדנת סליחה

לסלוח לשחרר ולהמשיך הלאה על נוסחת הסליחה ב 3 שלבים
למידע נוסף>>

סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
קנדה מתנצלת
פח זבל כתום
סליחה מהמנהל בחיפה
האושר הקטן הזה נותן לי כוח עצום!!
סליחה חבר
סליחה אבא יקר
סליחה ותודה לאל שאני לא אמא שלי
סליחה מאודליה שוהם ופיוס לשמה
סליחה מאודליה ופיוס לשמה
תודה ..עוד שנה חדשה בפתח....
סליחה לבורא עולם היקר!!!
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

אסטרו-לוגיקה

רובי גוטליב- מאמן ומרפה פילוסופי
אסטרולוגיה, כמו נומרולוגיה, כירולוגיה ועוד בנויות כשמן מאלמנט לוגי (לוגיה). לוגיקה אינה היגיון כפי שנהוג בשוגג לחשוב אלא ענף של הפילוסופיה...
העוסק בכללים שבעזרתם ניתן להסיק מסקנות ולבסס טענות בהסתמך על הנחות יסוד מוקדמות. יסודות הלוגיקה שייכים לאריסטו שהיה אבי הלוגיקה הקלאסית.

משום מה, הוצא החלק הלוגי (לדעתי החשוב ביותר) מתוך תורות אלה ובכך עוקרו עקרונותיהם השורשיים ושימושם הוסט לעבר תחום המיסטיקה ותורת הנסתר. חשוב להבין כי עצם השימוש בלוגיקה, מלכתחילה, ככלי להבנה והסקת מסקנות מעידה על השאיפה לחשיפה ולא להסתרה כמו גם לדיוק ולא למיסטיות מעורפלת שעושה שימוש בתכונת הסקרנות על מנת לשווק את עצמה.

מאחר ואינני מתיימר להיות בר-סמכא בתורות השונות למעט התחום בו אני עוסק, אסטרולוגיה, אתמקד בתורה זו בלבד. אסטרולוגיה, כעולה משמה מחברת בין שני נושאים ששניהם מדויקים ומוכרים כמדע, האחד תחום האסטרונומיה העוסק בגרמי השמיים השונים במערכת השמש והשני תחום הלוגיקה שאותו ביארתי לעיל.

תורה זו, ככל תורה אחרת בכל תחום ונושא אחר, מבוססת על מסכת של הנחות יסוד שמעצם הפרוש המילוי של צמד מילים אלה ניתן להבין כי ביסודות מדובר. על מנת ליצור תיאוריה / תורה מסוימת בנושא מסוים יש ליצור לה יסודות שעליהם יושתת המבנה התיאורטי, המידע וההבנה שאותה תיאוריה / תורה עוסקת בה. תפקידה של הלוגיקה הוא בדיוק זה, ליצור את היסודות המנחים שעליהם תיבנה התורה כולה.

בדיוק בנקודה זו, בנקודת הנחות היסוד, נוצרה הפרשנות / הבנה השגויה שהסיטה את תורת האסטרולוגיה מתכליתה ומטרתה האמיתית אל עבר המקום בו היא הייתה, ולדעתי עדיין מצויה, עד היום. הפרשנות / הבנה שיצרה סטייה זו סובבת סביב מילה בודדה אחת – להשפיע. בשום מקום במקורותיה של תורה זו ובהנחות היסוד שלה לא מופיעה מילה שכזו ובטח שלא בקונוטציה שניתנה לה. "להשפיע" עשוי להיות מובן כפעולה היוצרת השפעה או כפעולה המעניקה שפע. במקרה הראשון, אפשר להבין את הסטייה מתוך ההבנה הכוללת כי לכל דבר סביבתי שי אלמנט משפיע – אם השכן עושה רעש זה משפיע עלי בדרך זו או אחרת, מכאן שכל המתקיים במערכת השמש הסובבת אותנו יוצר עלינו השפעה. אין זו הנחה שגויה אך גם אין זו הנחה לוגית משום שהשפעה זו הינה השפעה משתנה ולא קבועה. במקרה השני, אפשר להבין את הסטייה משום שלכל הסובב אותנו מערכת אנרגטית מסוימת (השמש מקרינה חום, מרקורי מקרין קור...) המשפיעה עלינו במובן של "להעניק שפע".

אך מלכתחילה המילה להשפיע אינה מופיע במקורות תורה זו, במקומה מופיעה המילה ל"האיר". כן, גם אותה ניתן לפרש בשני מובנים, האחד – ליצור אור, והשני – ליצור הבנה. גם כאן שני המצבים מתקיימים – מערכת השמש והכוכבים יוצרים אור ובהתבסס על אותם הנחות יסוד, הם גם יוצרים הבנה.

על מנת להתחיל להבין את מסכת הנחות היסוד שבבסיס תורה זו, ראוי תחילה להבין לוגיקה מהי:
לוגיקה הינה כאין משוואה שבצידה האחד הנחה מסוימת שהינה דו ערכית בלבד – אמת או שקר. ואילו בצידה השני מסקנה הנובעת ממנה וגם היא דו ערכית בלבד. מכאן הרי שכל טענה / הנחה הינה בהכרח אמיתית או שקרית, לא תיתכן אפשרות שלישית ועל כן מסקנות של "או זה או זה" אינן קיימות ואף לא מסקנות של "אולי". אם, לשם דוגמא, נניח כהנחת יסוד כי "כל תלמידי בית-ספר גורדון הינם מהעשירון העליון". אז, אם "טלי לומדת בבית ספר גורדון הרי שהיא שייכת לעשירון העליון". זו משוואה לוגית שבסיסה ומסקנתה אמת. בנקל ניתן ליצור משוואה דומה שבסיסה אמת ומסקנתה שקר; "כל תלמידי בית ספר גורדון הינם מהעשירון העליון, טלי אינה לומדת בבית ספר גורדון על כן היא אינה מהעשירון העליון".

לשם שימוש בעיקרון הלוגיקה היה צורך ליצור מסכת של סימבולים ומייצגים על מנת לתחום את המידע המתקבל למסגרת שאיתה אפשר להתמודד, או ליתר דיוק עם מסגרת תחומה בעלת מספר קטגוריות קבוע המאפשר עבודה והבנה. באסטרולוגיה יש מספר מצומצם של קטגוריות שבסימבוליקה שבהם הם יוצרות את המבנה הקטגוריאלי שאיתו ניתן לעבוד ואותו ניתן להניח ולפרש.

הקטגוריות שבהם עושה האסטרולוגיה שימוש הם:
• 4- יסודות שמיוצגות באופנים שונים כגון עונות השנה, תכונות מוגדרות ועוד.
• 10 ספירות והנתיבים (מכלול עץ הספירות) – המייצגות שלמות של תהליך זרימה ואינטראקציות הדדיות שבין מייצגים והמיוצגות גם כן באופנים שונים ותכונות שונות.
• 12 מזלות המייצגות שילוב של תכונות עם יסודות
• 12 תחומי חוויה (בתים) המייצגים שילוב של יסודות עם מזלות ועם ספירות וביחד מאפיינים מסוימים.
• 10 כוכבי לכת המייצגים תכונות עם יסודות ובהקבלה את הספירות
• גורמי שמיים, נקודות חיתוך, היבטים, זוויות והשפעות הדדיות שבין הקטגוריות שמייצגות בהתאמה היבטים, הקשרים והשפעות בחיי האדם.

חשוב להבין כי הנחת היסוד העקרונית והבסיסית ביותר הינה ההנחה כי הכל סימבולי ומייצג. כלומר כל התכונות, המאפיינים, ההיבטים, ההקשרים וכו' אינם אלא מייצגים סימבוליים למתקיים אצל האדם שאת נתוניו בוחנים. ראוי שאדגיש שוב, הנחת היסוד הבסיסית הינה הנחת היסוד העוסקת ב"הארה" דרך סימבוליקה וייצוג ולא ב"השפעה". במילים אחרות, תכונותיו של מזל מסוים או כוכב מסוים אינם אלא סימבוליקה וייצוג של תכונות מקבילות היוצרות תהליכים והתנהגויות אצל האדם.

בשפת המחשבים קיים מושג המוכר בשם "אם, אז" מאחר ושפת מחשב בסיסית אינה מבינה יותר מדו ערכי (0,1) הרי שהדרך הפרימיטיבית (היום) לכתוב תוכניות הייתה על ידי יצירת מכלולי התניות. אם מידע X=Y אז ההתניה הבאה, אם X#Y אז סוף. כלומר משוואות לוגיות שהיו בודקות נתונים על בסיס אמת או שקר (שוויון או אי שוויון) וזורמות בהתאם למשוואה הבאה. בדומה לכך בנויה מערכת הנחות היסוד והמשוואות הלוגיות של תורת האסטרולוגיה.

אך כאשר רבים המגדירים את עצמם אסטרולוגים העבירו תורה מדויקת זו לכדי שימוש ערטילאי / מיסטי / נסתר, אין פלא כי מרבית האנשים מרימים גבה ומתייחסים לתורה זו בזלזול ובחוסר רצינות הראוי למיסטיות וערפול. מיסטיות וערפול טובים ויפים ככלי שיווק לאלמנטים בידוריים אך לחלוטין לא ככלי שיווק לתורה שתכליתה הבנת מכלול האדם על בוריו כולל התנהגויותיו, כישוריו, הרגליו, אופן חשיבתו, הבנתו ופועלו. מכלול זה לא רק שאינו בידורי אלא מהווה מגמה לתואר ראשון באוניברסיטה – מדעי ההתנהגות. אומנם באוניברסיטה מלמדים על בסיס תורות אחרות, פרויד יונג ועוד, אך גם תורותיהם בנויות ומבוססות על הנחות יסוד ולוגיקה שנבנתה נצפתה והוכרה לאחר עמל רב.

תורת האסטרולוגיה כתורה לוגית יכולה רק להרחיב, להעמיק, לבאר ולחשוף רבדים רבים שהתורות המקובלות באקדמיה אינן מכירות ואף אינן מודעות לקיומן. המחסום המצוי בין תורת האסטרולוגיה ואולי גם תורות אחרות מלתרום למדע ההתנהגויות של האדם דרך האקדמיה הינו פועל יוצא ישיר של העוסקים בה – שטחיות, בידוריות וחוסר הבנה בסיסי של מהותה ויכולותיה.

אני פונה ומבקש מכל מי שעוסק באסטרולוגיה בגוון זה או אחר, ואני מכבד כל גוון, שיהיה רציני, מעמיק ומבוסס למען העוצמה הגלומה בה שהפכה להיות בדיחה לאור השימוש שנעשה בה. בהורוסקופים ובתחזיות שאנו מציעים ושנכונותם אינה מגעת לכדי אחוז אחד של הסתברות אנחנו כורתים את הענף עליו אנחנו יושבים.

לרשימת הסדנאות

חזרה לרשימת הסדנאות 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©